Jop kput ka ZMP, yn thaw Sorkar ba marwei ha Mizoram

Date:

Share post:

Aizawl, Nohprah 04:Ka Zoram People’s Movement (ZPM) ba ialam da u Lalduhoma, kan thaw ia ka Sorkar ba marwei ha Mizoram da ka jingjop haduh 27 seat na ka 40 tylli.

Ka ZPM kala pynjem khnap ia ka Mizo National Front (MNF) ba ialam da u Myntri Rangbah Zoramthanga na ka bor Synshar, kaba la ioh tang 10 seat ha kane ka elekshon.

U Myntri Rangbah ka Jylla bad Nongialam ka MNF Zoramthanga ula shah rem na Aizawl East-I

U Nongialam ka MNF bad Myntri Rangbah ka Mizoram Zoramthanga ula shah rem ha Aizawl East-I da 2101 vote ha u kyrtong ka ZPM Lalthansanga.

Kumjuh ruh u Symbud Myntri Rangbah ka Jylla Tawnluia ula shah rem ha u kyrtong ka ZPM W Chhuamawma na Tuichang Seat da 909 vote.

Nalor kine, u Myntri ka Koit ka Khiah R Lalthangliana ula shah tam ha South Tuipui seat bad u kyrtong ka ZPM Jeje Lalpekhlua ula tam shakhmat ha ka jingioh vote.

Haba iakren bad ki nongthoh khubor, u Nongialam ka ZPM Lalduhoma ula ong ba um sngew lyngngoh satia ia ka result jong ka elekshon ha Mizoram. “Ngam lyngngoh satia bad kane ka dei kaba nga la khmih lynti.” ong u Lalduhoma.

Ka BJP ka jop tang 2 seat bad ka Congress ka jop tang shi seat.

ZPM : 27

MNF : 10

BJP : 2

INC : 1

ZPM :

1. Lalduhoma (Serchhip)

2. K. Sapdanga (Azl N-III)

3. Vanlalhlana (Azl N-I)

4. Lalchhuanthanga (Azl S-II)

5. VL Zaithanzama (Azl W-III)

6. Lalnghinglova Hmar (Azl W-II)

7. TBC Lalvenchhunga (Azl W-I)

8. Lalthansanga (Chatea) (Azl E-I)

9. B. Laltlanzova (Azl E-II)

10. C. Lalsawivunga (Azl S-I)

11. Baryl Vanneihsangi (Azl S-III)

12. Dr. Vanlalthlana (Azl N-II)

13. Lalfamkima (Kolasib)

14. Prof. Lalnilawma (Ṭawi)

15. PC Vanlalruata (Tuikum)

16. Lalmuanpuia Punte (Hrangturzo)

17. W. Chhuanawma (Tuichang)

18. H. Ginzalala (Champhai North)

19. Lalzamliana (Chalfilh)

20. Jeje Lalpekhlua (South Tuipui)

21. V. Malsawmtluanga (Lunglei North)

22. T. Lalhlimpuia (Lunglei West)

23. Lalrinpuii (Lunglei East)

24. Dr. Lorrain Lalpekliana Chinzah (Lawngtlai East)

25. Lt. Col. Clement Lalhmingthanga (Champhai South)

26. Lalramliana (Lunglei South)

27. F. Rodingliana (Lengteng)

MNF :

1. Lalchhandama Ralte (Tuivawl)

2. Robert Romawia Royte (Hachhek)

3. Rashik Mohan Chakma (Tuichawng)

4. K. Laldawngliana (Tuirial)

5. Lalrinsanga Ralte (Serlui)

6. Ramthanmawia (East Tuipui)

7. Lalrintluanga Sailo (Dampa)

8. R. Rohmingliana (Thorang)

9. Prova Chakma (West Tuipui)

10. Er. H. Lalzirliana (Mamit)

BJP :

1. K. Hrahmo (Palak)

2. Dr. K. Beichhua (Siaha)

INC :

1. C. Ngunlianchunga (Lawngtlai West)

Share post:

spot_img

Popular

More like this
Related

Megh Govt inks MoU to set up India’s second Green Skills Academy for youth in Shillong

Shillong, Feb 28: Making a major move to empower the...

Manipur : Pyndem suloi ki Pulit Commando ka Manipur ha Imphal

Imphal, Rymphang 28: Ka kynhun ki Pulit Commando ka...

Tripura: Sngewkhia jur u CM ba kiew ka jingdih droks hapoh ka Jylla

Agartala, Rymphang 28: U Myntri Rangbah ka Tripura Manik...

Manipur : Ioh pyllait im ki Pulit ia u Addl SP na kti ki kynhun kaikhlaw

Imphal, Rymphang 28: Ki Pulit kila ioh ban pyllait...